S. Prokofjevo opera Lošėjas – viena žymiausių kompozitoriaus operų, sukurta garsios autobiografinės F. Dostojevskio novelės pagrindu. Dėl savo sudėtingumo Lošėjas nėra dažnai statoma opera pasaulio teatrų scenose, tačiau kiekvienas jos pastatymas susilaukia išskirtinio tiek publikos, tiek ir kritikų dėmesio ir tampa įvykiu muzikos ir teatro pasaulyje.

Šiai operos premjerai suburta stipri tarptautinė komanda: dirigentas Modestas Pitrėnas, režisierius Vasilijus Barchatovas, scenografas Zinovijus Margolinas, kostiumų dailininkė Olga Šaišmelašvili ir kt.

V. Barchatovas yra vienas žymiausių jaunosios kartos režisierių, kuriantis daugelio garsių pasaulio teatrų scenose, žinomas ir Lietuvos publikai – 2012 m. LNOBT buvo pastatyta jo režisuota P. Čaikovskio opera Eugenijus Oneginas.

Atlikti sudėtingas operos personažų partijas žadama pakviesti ne vien žymių Lietuvos operos solistų, bet ir dainininkų gastrolierių. Viena iš numatytų kviestinių operos primadonų yra sopranas Asmik Grigorian, šiuo metu daranti stulbinančią karjerą pasaulyje, 2019 m. pavasarį Tarptautiniuose operos apdovanojimuose paskelbta geriausia pasaulyje operos soliste.

Muzikos vadovas ir dirigentas
Modestas Pitrėnas (02.12, 14)

Dirigentas
Ričardas Šumila (02.15)

Režisierius
Vasilij Barchatov

Scenografas
Zinovij Margolin

Kostiumų dailininkė
Olga Šaišmelašvili
Vaizdo projekcijų dailininkas
2BLCK (Maria Feodoridi,
Kirill Malovičko)

Choro meno vadovas
Česlovas radžiūnas
PREMJERĄ PRISTATO lošėjas Sergejaus Prokofjevo opera
Pirkti bilietus
Repeticijų galerija Rodyti visas